Seminar za stručno usavršavanje volontera i nastavnika kineskog jezika u Srbiji

Institut Konfucije u Beogradu, u saradnji sa Centrom za međunarodnu razmenu i saradnju u podučavanju kineskog jezika, u periodu od 27. do 29. februara 2024. godine organizovao je Seminar za stručno usavršavanje volontera i nastavnika kineskog jezika u Srbiji. Događaju je prisustvovalo 45 profesora kineskog jezika i volontera Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, profesora iz Kine i Srbije iz Konfucijevih instituta u Beogradu, Nišu i Novom Sadu.

Učesnici su imali priliku da steknu uvid u različite aspekte rada Konfucijevih instituta, što može doprineti razvoju obrazovanja kineskog jezika u Srbiji. Seminarom su obuhvaćene i teme koje se tiču međunarodnih propisa i standarda profesionlanih kompetencija za kineske profesore, kao i međukulturalne nastave u teoriji i praksi, što doprinosi povećanju svesti i razumevanja o međunarodnom obrazovnaju kineskog jezika, omogućavajući nam da sagledamo trenutne mogućnosi i izazove koje podučavanje kineskog jezika u Srbiji nosi sa sobom.

Učesnici su, zahvaljujući bogatom nastavnom iskustvu izlagača,  takođe imali priliku da se upoznaju sa efikasnim nastavnim metodama i korisnim resursima i materijalima koji se mogu koristiti u praksi, kako bi se podigao kvalitet nastave.

Nakon obuke, profesori kineskog jezika izneli su svoje predloge i sugestije, koji bi doprineli ličnom razvoju nastavnika, razmeni iskustva i inovativnih resursa, pružilo više mogućnosti za učenje i komunikaciju, razmene i sardnju između različitih institutcija.