Predavanje u Narodnom muzeju: Uloga i značaj SHI u kineskom društvu

Profesor Pušić, direktor Instituta Konfucije, je 10. januara 2019. godine u Narodnom muzeju održao predavanje na temu Uloga i značaj SHI u kineskom društvu. Ovo predavanje rezultat  je saradnje Instituta Konfucije u Beogradu i Narodnog muzeja, u sklopu izložbe Sva lica kulture: Slikarstvo i život učenjaka drevne Kine.

Na ovom predavanju, posetioci su mogli da se upoznaju sa duhom, životom i stvaralaštvom kineskih učenjaka, a profesor Pušić je u svom izlaganju objasnio koji ljudi su pripadali klasnom položaju SHI, ulogu SHI u drevnoj Kini, istaknute predstavnike klasnog sloja SHI kroz razne istorijske epohe Kine, kao i njihov uticaj na razvoj filozofije, jezika i obrazovanja u Kini.

Iako je Beograd bio zavejan, veliki broj posetilaca dokaz je da su Beograđani veoma zainteresovani za Kinu i kinesku kulturu.

Predavanje profesora Pušića u Narodnom muzeju

Uloga i značaj SHI u kineskom društvu

Veliki broj posetilaca na predavanju

Kancelarija Instituta Konfucije, usled trenutne epidemiološke situacije, radi skraćeno: ponedeljkom, sredom i četvrtkom od 9.30 do 13.30 časova, a ostalim danima radimo onlajn.

Za sva pitanja možete pisati na naš mejl institutkonfucije@fil.bg.ac.rs,
a odgovor možete očekivati u najkraćem mogućem roku.

PRIJAVA ZA HSK I HSKK ISPITE OTVORENA JE DO 8. NOVEMBRA 2021!
PRIJAVITE SE!!!