Odlični rezultati na ispitu HSK 2012.

Polaznici Instituta Konfucije u Beogradu su na novom ispitu HSK, koji je organizovan 2. decembra 2012. godine, postigli odlične rezultate. Prijavilo se ukupno 36 polaznika za polaganje ispita HSK, nivo od 1 do 5. Prolaznost kandidata koji su polagali ispit HSK, nivo od 1 do 4, je odlična sa gotovo maksimalnim brojem bodova. Samo jedan kandidat, koji je polagao HSK nivo 5, nije postigao dovoljan broj bodova za sticanje sertifikata.
Ispit HSK se održava na Univerzitetu u Beogradu već skoro deset godina unazad. U poslednje dve godine sve veći broj polaznika Instituta Konfucije se prijavljuje za polaganje ispita, bilo da su u pitanju srednjoškolci, studenti sa drugih fakulteta ili građani. Jedan od glavnih motiva i ciljeva kandidata za polaganje ispita HSK, pored mogućnosti konkurisanja za stipendiju Instituta Konfucije, je provera znanja kineskog jezika.

HSK 1

Tokom ispita HSK