Ambasador Li Ming posetio Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu i Institut Konfucije u Beogradu

U utorak, 19. marta 2024. godine, ambasador Li Ming posetio je Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu i Institut Konfucije u Beogradu. Događaju su prisustvovali savetnik za obrazovanje pri Ambasadi gospodin Juen, profesori Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Instituta Konfucije i drugi.

Studenti od prve do četvrte godine Odseka za kineski jezik, književnost i kulturu pri Filološkom fakultetu u Beogradu srdačno su dočekali ambasadora pripremivši skečeve, izlaganje o srpskoj kulturi, kao i pitanja za ambasadora, pokazavši svoje izuzetno znanje kineskog jezika i iskrenu ljubav prema kineskom jeziku i kulturi.

Interesovanje za učenje kineskog jezika, književnosti i kulture iz godine u godinu se povećava, što će doprineti jačanju prijateljstva između Srbije i Kine. Univerzitet u Beogradu prva je visokoškolska ustanova u Srbiji, pa i na Balkanu, u kojoj se podučava kineski jezik. U proteklih pola veka, Univerzitet je odnegovao veliki broj talenata koji su pokazali svoju ljubav prema kineskom jeziku i kulturi, čime neprestano doprinose izgradnji prijateljstva između ove dve zemlje.