Institut Konfucije u Beogradu je povodom proslave kineske Nove godine
organizovao niz aktivnosti U susret godini konja u Etnografskom muzeju
U Etnografskom muzeju u Beogradu je u periodu od 1. do 7. februara 2014. održana nedelja kineske kulture. Tim povodom su upriličena predavanja o kineskoj kulturi, projekcije kineskih filmova i izložba fotografija.
Izložba fotografija, postera i slika Šangaj (1920-1941) je svečano otvorena 1. februara 2014. godine. Na otvaranju izložbe gostima su se obratili direktor Etnografskog muzeja, Miroslav Tasić, govoreći o Jovanu Šangajskom, pravoslavnom episkopu u Šangaju s početka XX veka. Direktor Instituta Konfucije, prof. dr Radosav Pušić je predstavio duh Šangaja početkom XX veka. Ataše za kulturu Ambasade NR Kine u Beogradu, Sju Hung je tokom otvaranja istakao značaj ovakvih aktivnosti, koje imaju za cilj upoznavanja srpskog naroda sa kineskom kulturom.
Publici su predstavljena najnovija ostvarenja kineske kinematografije iz poslednjih nekolika godina. Manifestacija je otvorena projekcijom filma „Veliki majstor“, poznatog kineskog režisera Vong Kar-Vaja. Ovaj film su u narednim danima na velikom platnu pratila i ostvarenja drugih režisera poput „Izgubljeni na Tajlandu“ od Sju Dženga, kao i „Ljubav pod glogovim drvetom“ slavnog Džang Jimoa. Biskopska sala Etnografskog muzeja bila je vrlo posećena.
Posetioci su svako veče mogli da prisustvuju i tribini posvećenoj kineskoj kulturi, i slikama iz Šangaja iz tridesetih godina. Predavači su govorili o kineskim novogodišnjim običajima, savremenoj Kini između tradicije i modernosti, religijama u Kini, kineskim borilačkim veštinama i kineskom filmu. Događaj je bio izuzetno posećen od strane građana i lokalnih medija.
Izložba Šangaj tridesetih godina, poznate zvezde tog perioda
Posetioci uživaju u izložbi
Projekcija filma
Posetioci pažljivo slušaju predavanje