KONKURS za prijavljivanje kandidata na Letnji kamp „Kineski most”

U cilju promovisanja kineskog jezika i kulture, i podizanja nivoa znanja kineskog jezika nematernjih govornika, Institut Konfucije u Beogradu i njegov partner iz NR Kine, Univerzitet u Šandungu, i ove godine nameravaju da organizuju Letnji kamp „Kineski most” i srdačno pozivaju učenike srednjih škola, studente fakulteta i polaznike Instituta Konfucije u Beogradu da se prijave na konkurs!

Kandidati treba da budu srpski državljani starosti između 14 i 30 godina, dobrog mentalnog i fizičkog zdravlja, da poseduju sertifikat o položenom ispitu HSK nivo 2 ili ispitu YCT nivo 3, ili više, i da u poslednje tri godine nisu učestvovali u programu Letnji kamp „Kineski most”.

Letnji kamp traje 14 dana, uključujući put. Tokom kampovanja biće održani kursevi kineskog jezika i kineske kulture, kao i drugi kursevi, što će činiti 60 % vremena boravka u Kini.
Ostalih 40 % vremena boravka biće posvećeno mnogobrojnim kulturnim aktivnostima (npr. druženje s kineskim studentima, boravak u kineskoj porodici, itd.) i posetama kineskim kulturnoistorijskim znamenitostima. Kineski univerzitet snosiće troškove hrane, smeštaja, prevoza i grupnih aktivnosti tokom boravka u Kini.

Potrebno je najmanje 15 prijavljenih kandidata kako bi se održao Letnji kamp „Kineski
most”.
Grupu će tokom trajanja kampa pratiti nastavnik IK-a.

Prijave se vrše putem mejla institutkonfucije@fil.bg.ac.rs uz podatke o imenu i prezimenu i priloženom sertifikatu.

Prijava je otvorena do 7. maja 2024. godine.