Učenici Instituta Konfucije u Beogradu učestvovali na svečanom otvaranju Letnjeg kampa u Kini u organizaciji Hanbana

22. jula 2019. godine, na Univerzitetu za jezik i kulturu u Pekingu upriličena je svečana ceremonija otvaranja Letnjeg kampa u Kini, u organizaciji Hanbana i Univerziteta za jezik i kulturu u Pekingu. Ceremoniji otvaranja Letnjeg kampa prisustvovalo je više od 1000 učenika iz 16 zemalja Centralne i Istočne Evrope.

Za izvođenje svečanog programa povodom otvaranja Letnjeg kampa odabrana su tri Instituta Konfucije, među kojima je i Institut Konfucije u Beogradu. Učenice IK-a u Beogradu su se predstavile numerom Pejzaž u mom srcu (半壶纱 bàn hú shā), i svojim nastupom pobrale simpatije publike.

Nakon svečanog programa, predstavnici 31 Instituta Konfucije zemalja Centralne i Istočne Evrope su na svojim štandovima predstavili rad svog Instituta kao i znamenitosti svoje zemlje, a učenici su imali priliku da se druže sa vršnjacima iz drugih zemalja.

Na programu povodom svečanog otvaranja Letnjeg kampa, učenice Instituta Konfucije u Beogradu izvele su numeru Pejzaž u mom srcu (半壶纱 bàn hú shā)

Učenici i nastavnik IK-a u Beogradu za štandom na kom su predstavljeni Srbija i IK u Beogradu