U Narodnoj biblioteci Ilija M. Petrović u Požarevcu održani Dani kineske kulture

Institut Konfucije u Beogradu je u februaru organizovao manifestaciju pod nazivom Dani kineske kulture u Narodnoj biblioteci Ilija M. Petrović u Požarevcu.

U okviru ove manifestacije,  organizovane su projekcije filmova, radionice kaligrafije za decu i odrasle, demo čas kineskog jezika, kao i predavanje dr Ane Jovanović pod nazivom Kineska Nova godina – običaji i verovanja.

Veliki broj posetilaca dokaz je da su građani Požarevca veoma zainteresovani za kineski jezik i kulturu.

Radionica kaligrafije

Predavanje dr Ane Jovanović, Kineska Nova godina – verovanja i običaji

Institut Konfucije pri Filološkom fakultetu u Beogradu, u skladu sa merama koje je usvojila Vlada Republike Srbije u cilju sprečavanja širenja virusa Kovid-19, neće raditi od sutra, 16. marta 2020. godine, do prestanka važenja uvedenih mera. Nastava na kursevima Instituta će se u ovom periodu odvijati online.