U februaru održana radionica pravljenja kineskih valjuški

Institut Konfucije u Beogradu je 1. februara 2020. godine u kineskom restoranu održao radionicu pravljenja kineskih valjuški. Na radionici su učestovali nastavnici Instituta Konfucije i učenici Trinaeste beogradske gimnazije koji pohađaju nastavu kineskog jezika.

Kineske valjuške se tradicionalnu spremaju za doček lunarne Nove godine, a nastavnici iz Kine su učenicima pokazali proces pravljenja kineskih valjuški, nakon čega su se učenici i sami oprobali u pravljenju ovog jela. Nakon održane radionice, upriličena je degustacija raznih kineskih jela, čime su se nastavnici i učenici okupili da proslave lunarnu Novu godinu. Učenici su se pokazali kao veoma vešti u pripremi kineskih valjuški.

U TOKU JE UPIS!
Prijavite se na kurseve jezika i borilačkih veština:
-početni
-srednji
-viši
-napredni
-prevođenje
-poslovni
-kineski raj (kurs za osnovce)
-kurs pisanja kineskih karaktera
-taiđi
Upis traje do 24. februara 2020. godine.