U februaru održana radionica pravljenja kineskih valjuški

Institut Konfucije u Beogradu je 1. februara 2020. godine u kineskom restoranu održao radionicu pravljenja kineskih valjuški. Na radionici su učestovali nastavnici Instituta Konfucije i učenici Trinaeste beogradske gimnazije koji pohađaju nastavu kineskog jezika.

Kineske valjuške se tradicionalnu spremaju za doček lunarne Nove godine, a nastavnici iz Kine su učenicima pokazali proces pravljenja kineskih valjuški, nakon čega su se učenici i sami oprobali u pravljenju ovog jela. Nakon održane radionice, upriličena je degustacija raznih kineskih jela, čime su se nastavnici i učenici okupili da proslave lunarnu Novu godinu. Učenici su se pokazali kao veoma vešti u pripremi kineskih valjuški.