U Biblioteci grada Beograda održano predavanje pod nazivom ,,U susret godini Pacova“

Direktor Instituta Konfucije u Beogradu, prof. dr Radosav Pušić,  je u četvrtak, 30. januara, u Biblioteci grada Beograda održao predavanje pod nazivom U susret godini Pacova.

Posetioci su na ovom predavanju imali priliku da čuju priču o godini koja je pred nama, a koja je prema kineskom lunarnom kalendaru u znaku metalnog Pacova, ali i da čuju nešto više o vezi između zapadnog i kineskog horoskopa.

Prof. Pušić je takođe ispričao i nešto o Prazniku proleća, kao i o običajima koji se vezuju za ovaj praznik. Posetioci su mogli da čuju na koji način Kinezi ukrašavaju svoje domove, šta jedni drugima daruju, ali i kako izgleda novogodišnja trpeza u Kini.

Budući da je 2020. godina u znaku Pacova, profesor je pomenuo uticaj kosmičkog usmerenja na ovaj zodijački znak, i ispričao koje se osobine pripisuju ljudima koji su rođeni u ovom znaku.

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije