U Biblioteci grada Beograda održan koncert kineske klasične muzike

18. decembra 2019. godine, Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa Bibliotekom grada Beograda organizovao koncert kineske klasične muzike.

Učenici Instituta Konfucije u Beogradu, studenti Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, kao i kineski studenti sa Muzičke akademije iz Hangdžoua posetiocima su priredili bogat muzički program, te su oni imali priliku da čuju neke od poznatih kineskih melodija kao što su: Cvet jasmina, Kineski tamburin, Srce na dlanu, Jezik pipe, numeru iz crtanog filma Mulan i mnoge druge.

Kristina Bulat i Vanja Šćepanović izveli su numeru za violinu i klavir, ,,Lijang Šanbo i Džu Jingtai“ (梁山伯与祝英台)

Lou Huihui (楼汇汇) i Džang Juenning (张源宁) izvele su numeru ,,Pesma Jue lađara” (越人歌)

Učenice Trinaeste beogradske gimnazije, Anđela Stojanović i Milica Pantić, izvele su numeru ,,Jezik pipe“ (琵琶语)Učesnice koncerta kineske klasične muzike

Institut Konfucije pri Filološkom fakultetu u Beogradu, u skladu sa merama koje je usvojila Vlada Republike Srbije u cilju sprečavanja širenja virusa Kovid-19, neće raditi od sutra, 16. marta 2020. godine, do prestanka važenja uvedenih mera. Nastava na kursevima Instituta će se u ovom periodu odvijati online.