U Biblioteci grada Beograda održan koncert kineske klasične muzike

18. decembra 2019. godine, Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa Bibliotekom grada Beograda organizovao koncert kineske klasične muzike.

Učenici Instituta Konfucije u Beogradu, studenti Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, kao i kineski studenti sa Muzičke akademije iz Hangdžoua posetiocima su priredili bogat muzički program, te su oni imali priliku da čuju neke od poznatih kineskih melodija kao što su: Cvet jasmina, Kineski tamburin, Srce na dlanu, Jezik pipe, numeru iz crtanog filma Mulan i mnoge druge.

Kristina Bulat i Vanja Šćepanović izveli su numeru za violinu i klavir, ,,Lijang Šanbo i Džu Jingtai“ (梁山伯与祝英台)

Lou Huihui (楼汇汇) i Džang Juenning (张源宁) izvele su numeru ,,Pesma Jue lađara” (越人歌)

Učenice Trinaeste beogradske gimnazije, Anđela Stojanović i Milica Pantić, izvele su numeru ,,Jezik pipe“ (琵琶语)Učesnice koncerta kineske klasične muzike

U toku je prijavljivanje za ispite HSK i HSKK, koji će se održati u nedelju, 6. decembra 2020. godine.

Prijavljivanje se zatvara u petak 30. oktobra tekuće godine.