Otvorena izložba ,,Novi Put svile“ u Gradskoj opštini Vračar

Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa Gradskom opštinom Vračar organizovao izložbu Novi put svile, koja će biti postavljena od 2. do 12. jula 2019. godine u galeriji GO Vračar. Svečano otvaranje izložbe upriličeno je u utorak, 2. jula u 19 časova.

Gostima se obratio predsednik opštine Vračar, prof. dr Milan Nedeljković, koji je iskazao veliku zahvalnost Institutu Konfucije u Beogradu na saradnji, kao i želju da se u budućnosti saradnja između dve ustanove proširi.

Svečano otvaranje izložbe obogaćeno je muzičkim programom koji su pripremile učenice kineskog jezika pri Institutu Konfucije u Beogradu, te su posetioci imali priliku da, osim u fotografijama, uživaju i u kineskoj muzici.

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije