Radionice taiđi ćuena u Trinaestoj beogradskoj gimnaziji i Tehničkoj školi Smederevo

Tokom prve nedelje juna 2019. godine, Institut Konfucije u Beogradu je za učenike Trinaeste beogradske gimnazije, Gimnazije Smederevo i Tehničke škole Smederevo organizovao radionicu taiđi ćuena ( 太极拳). Radionicu je držala prof. dr Nada Maćig Sekulić, trener taiđija u klubu Wu Long Gongfu.

Na ovoj radionici, učenici su imali priliku da se upoznaju sa osnovama taiđija. Kao borilačko umeće, taiđi se bazira na vođenju pokreta protivnika do njegovog izbacivanja  iz ravnoteže, na sublimisanju tvrdog pokreta u mekom i na prevazilaženju koncepta i ideje protivnika. Nakon zagrevanja i savladavanja osnovnih poteza taiđija, učenici su naučili i par poteza forme tai he ćuena, forme taiđija koja je svoj naziv dobila po planini Wu Dang, gde je trener prof. dr Nada M. Sekulić i izučavala taiđi ćuen. Učenici su se na radionicama i zabavili, ali i naučili par pokreta koji su korisni kako za zdravlje, tako i za samoodbranu.

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Počnite na vreme da se spremate za ispit i pratite naše objave da biste znali kada počinje prijava...
U 2020. godini Institut Konfucije u beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.