Radionica za učenike osnovnih škola – Kineski karakteri u prirodi

April je u osnovnim školama u Beogradu prošao u znaku kineskih karaktera. Osnovci su se kroz radionicu Kineski karakteri u prirodi  upoznali sa kineski pismom i piktogramima kao njegovom osnovom.

Piktogrami čine najraniju formu kineskog pisma. Čine oko 5% ukupnog broja kineskih karaktera, a odlikuje ih slikovitost. Naši osnovci su pojedine piktograme ,,unapredili“ dodavši im nove elemente, kako bi oni još više ličili na pojam koji određuju.

shān – planina

huǒ – vatra

chuān – reka

yáng – ovca; koza

učenici OŠ Laza Kostić pokazuju svoje radove

najmlađi polaznici Instituta Konfucije u Beogradu odlično su se snašli u ovom zadatku

U toku je prijavljivanje za ispite HSK i HSKK, koji će se održati u nedelju, 6. decembra 2020. godine.

Prijavljivanje se zatvara u petak 30. oktobra tekuće godine.