Radionica za srednjoškolce iz Srbije i Kine – pripremanje kineskih jiaozi

Institut Konfucije u Beogradu je 20. aprila održao radionicu pravljenja kineskih jiaozi za srednjoškolce iz Srbije i Kine. Na ovoj radionici, osim što su imali priliku da naprave, a kasnije i probaju kineske jiaozi, srednjoškolci iz Srbije i Kine su mogli i da se druže sa vršnjacima iz druge zemlje.

Na samom početku radionice, učenici su podeljeni u ekipe koje su se potom takmičile u pripremanju jiaozi. Pripremljene jiaozi su ocenjivali kineski lektori Instituta Konfucije, a pobednička ekipa je dobila nagradu. Osim pripremanja jiaozi, učenici su izvodili i pesme na kineskom i srpskom jeziku, a jedna ekipa je zaigrala čak i kolo.

Na ovoj radionici se pričalo isključivo na kineskom i srpskom jeziku, te su srednjoškolci iz Srbije i Kine mogli da vežbaju jezik koji uče.

Učenici iz Srbije i Kine pripremaju jiaozi

Učenici su imali priliku da razgovaraju na kineskom i srpskom jeziku

Sve ekipe su pripremile ukusne jiaozi

Učenici izvode kinesku numeru ,,国家“

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Prijava se zatvara 5. novembra 2019.
U 2020. godini Institut Konfucije u Beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.