Radionica za srednjoškolce iz Srbije i Kine – pripremanje kineskih jiaozi

Institut Konfucije u Beogradu je 20. aprila održao radionicu pravljenja kineskih jiaozi za srednjoškolce iz Srbije i Kine. Na ovoj radionici, osim što su imali priliku da naprave, a kasnije i probaju kineske jiaozi, srednjoškolci iz Srbije i Kine su mogli i da se druže sa vršnjacima iz druge zemlje.

Na samom početku radionice, učenici su podeljeni u ekipe koje su se potom takmičile u pripremanju jiaozi. Pripremljene jiaozi su ocenjivali kineski lektori Instituta Konfucije, a pobednička ekipa je dobila nagradu. Osim pripremanja jiaozi, učenici su izvodili i pesme na kineskom i srpskom jeziku, a jedna ekipa je zaigrala čak i kolo.

Na ovoj radionici se pričalo isključivo na kineskom i srpskom jeziku, te su srednjoškolci iz Srbije i Kine mogli da vežbaju jezik koji uče.

Učenici iz Srbije i Kine pripremaju jiaozi

Učenici su imali priliku da razgovaraju na kineskom i srpskom jeziku

Sve ekipe su pripremile ukusne jiaozi

Učenici izvode kinesku numeru ,,国家“

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije