Radionica kaligrafije u Centru za kulturu Smederevo

Institut Konfucije u Beogradu je 11. maja održao radionicu kaligrafije u Centru za kulturu Smederevo.

Radionica je održana u prostorijama Centra za kulturu Smederevo i pre svega je bila namenjena polaznicima koji pohađaju kurs u tom centru, kao i srednjoškolcima koji pohađaju časove kineskog jezika u Gimnaziji Smederevo.

Cilj radionice je bio da se posetioci upoznaju sa osnovnim informacijama o kineskom pismu i kaligrafiji, ali i da nauče neke od osnovnih principa ove umetnosti. Posetioci su naučili da napišu četiri karaktera, 天、人、和、地 , a nakon toga i da napišu idiom koji se sastoji iz ovih karaktera. Radionici je prisustvovao veliki broj ljudi, što pokazuje da su građani Smedereva veoma zainteresovani za kineski jezik i kulturu.

L

Lektorka Wang Yue posetiocima pokazuje pravila ispisivanja kineskih karaktera

Posetioci sa svojim kaligrafskim ispisima

U TOKU JE UPIS!
Prijavite se na kurseve jezika i borilačkih veština:
-početni
-srednji
-viši
-napredni
-prevođenje
-poslovni
-kineski raj (kurs za osnovce)
-kurs pisanja kineskih karaktera
-taiđi
Upis traje do 24. februara 2020. godine.