Radionica kaligrafije u Centru za kulturu Smederevo

Institut Konfucije u Beogradu je 11. maja održao radionicu kaligrafije u Centru za kulturu Smederevo.

Radionica je održana u prostorijama Centra za kulturu Smederevo i pre svega je bila namenjena polaznicima koji pohađaju kurs u tom centru, kao i srednjoškolcima koji pohađaju časove kineskog jezika u Gimnaziji Smederevo.

Cilj radionice je bio da se posetioci upoznaju sa osnovnim informacijama o kineskom pismu i kaligrafiji, ali i da nauče neke od osnovnih principa ove umetnosti. Posetioci su naučili da napišu četiri karaktera, 天、人、和、地 , a nakon toga i da napišu idiom koji se sastoji iz ovih karaktera. Radionici je prisustvovao veliki broj ljudi, što pokazuje da su građani Smedereva veoma zainteresovani za kineski jezik i kulturu.

L

Lektorka Wang Yue posetiocima pokazuje pravila ispisivanja kineskih karaktera

Posetioci sa svojim kaligrafskim ispisima

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije