Predavanje u Narodnoj biblioteci Ilija M. Petrović u Požarevcu – Kineska Nova godina – verovanja i običaji

Institut Konfucije u Beogradu i Narodna biblioteka Ilija M. Petrović u Požarevcu Vas pozivaju na predavanje Kineska Nova godina – verovanja i običaji, koje će biti održano u ponedeljak, 10. februara, u 19.oo časova. Predavanje će držati dr Ana Jovanović, profesor na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Praznik proleća, u svetu poznat i kao kineska Nova godina, ima istoriju dugu nekoliko hiljada godina. Budući da je reč o prazniku koji se slavi po kineskom lunarnom kalendaru, datum nije fiksan već varira pa se ove godine kineska godina pacova dočekuje 24. januara. Kroz priču o poreklu ovog praznika, narodnim običajima i verovanjima koja se za njega vezuju, ovo predavanje osmišljeno je tako da našoj publici predstavi najvažniji od svih tradicionalnih kineskih praznika za koji se kaže da otelotvoruje samu srž višemilenijumske kineske kulture.

Ulaz na predavanje je slobodan. Dobro došli!

U TOKU JE UPIS!
Prijavite se na kurseve jezika i borilačkih veština:
-početni
-srednji
-viši
-napredni
-prevođenje
-poslovni
-kineski raj (kurs za osnovce)
-kurs pisanja kineskih karaktera
-taiđi
Upis traje do 24. februara 2020. godine.