Predavanje u Gradskoj opštini Vračar – Priča o kineskoj medicini

Institut Konfucije u Beogradu i Gradska opština Vračar Vas pozivaju na predavanje pod nazivom Priča o kineskoj medicini. Predavanje će biti održano u četvrtak, 5. decembra u 19 časova u sali GO Vračar. Predavanje će držati Filip Manja, lekar kineske medicine.

Kineska medicina obuhvata širok spektar znanja i veština koje su se taložile hiljadama godina – akupunkturu, biljnu medicinu, kinesku masažu, itd. Kako je ona nastala, na koji način se prenela za Zapad, u kojim je slučajevima klinički najefikasnija, šta nauka kaže o njoj, samo su neke od tema o kojima će biti reči tokom predavanja, a Filip će sa posetiocima podeliti i slučajeve iz svoje kliničke prakse, kao i prakse velikih lekara našeg doba.

Ulaz je slobodan. Dobro došli!

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije