Predavanje u GO Vračar – Priča o kineskoj medicini

5. decembra 2019. godine, Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa Gradskom opštinom Vračar organizovao predavanje pod nazivom Priča o kineskoj medicini. Predavanje je držao Filip Manja, lekar kineske medicine.

Posetioci su imali priliku da se upoznaju sa tradicionalnom kineskom medicinom, i da čuju šta se sve može lečiti uz pomoć nje. Predavač je posetiocima prikazao različite video zapise koji svedoče o uspešnosti lečenja određenih medicinskih stanja putem akupunkture. Takođe, govorio je o poznatim imenima iz sveta tradicionalne kineske medicine i upoznao posetioce sa različitim vidovima terapije, kao što su ventuze, akupresura, akupunktura.  Na kraju, predavač je istakao da je tradicionalna kineska medicina utkana u svakodnevni život Kineza, i da se pravila tradicionalne kineske medicine primenjuju još od davnina. Veliki broj posetilaca dokaz je da su Beograđani veoma zainteresovani za tradicionalnu kinesku medicinu.

Kancelarija Instituta Konfucije će, usled trenutne epidemijske situacije, od 10. decembra pa do daljnjeg raditi onlajn.

Za sva pitanja i dalje nam možete pisati na naš mejl institutkonfucije@fil.bg.ac.rs