Predavanje u GO Vračar – Priča o kineskoj medicini

5. decembra 2019. godine, Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa Gradskom opštinom Vračar organizovao predavanje pod nazivom Priča o kineskoj medicini. Predavanje je držao Filip Manja, lekar kineske medicine.

Posetioci su imali priliku da se upoznaju sa tradicionalnom kineskom medicinom, i da čuju šta se sve može lečiti uz pomoć nje. Predavač je posetiocima prikazao različite video zapise koji svedoče o uspešnosti lečenja određenih medicinskih stanja putem akupunkture. Takođe, govorio je o poznatim imenima iz sveta tradicionalne kineske medicine i upoznao posetioce sa različitim vidovima terapije, kao što su ventuze, akupresura, akupunktura.  Na kraju, predavač je istakao da je tradicionalna kineska medicina utkana u svakodnevni život Kineza, i da se pravila tradicionalne kineske medicine primenjuju još od davnina. Veliki broj posetilaca dokaz je da su Beograđani veoma zainteresovani za tradicionalnu kinesku medicinu.

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije