Predavanje i projekcija filma o Kini na Univerzitetu Singidunum

U znak obeležavanja kineske Nove godine, na Univerzitetu Singidunum biće upriličeno gostovanje Instituta Konfucije u Beogradu.

U utorak 03.03. u 14h u Kumodraškoj 261 u sali 112 će se održati predavanje na temu „Javna diplomatija i ekonomski rast Kine„, a nakon toga i projekcija kineskog filma “Živeti”, dok će u holu biti postavljena izložba kineskih fotografija. Predavanje o Kini će održati redovni profesor Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, prof.dr Radosav Pušić.

Tema predavanja govori o aktuelnim sadržajima koji će slušaoce upoznati sa značajem javne diplomatije u razvoju jedne od najzanimljivijih civilizacija sveta. Značaj i uticaj Kine u svetskim zbivanjima i njen uticaj na ekonomski razvoj Srbije i regiona, govori o važnosti upoznavanja studenata sa ovim aspektom njene modernosti.

Kineski film „Živeti„, koji govori o životu kineskog naroda, ima za cilj da gledaocima približi osnovne vrednosti koje čine pogled na život i svet Kineza. Film je snimljen na osnovu romana poznatog kineskog pisca Ju Hua koji je bio počasni gost na ovogodišnjem sajmu knjiga u Beogradu.

Prof. dr Radosav Pušić je rukovodilac Katedre za kineski jezik, kulturu i književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu, koordinator saradnje sa NR Kinom Univerziteta u Beogradu i direktor Instituta Konfucije u Beogradu. Prof. dr Radosav Pušić je jedan od najznačajnijih sinologa u Srbiji, čije se istraživačko i naučno usmerenje može pratiti kroz brojne monografije, knjige i naučne radove o kineskoj civilizaciji, filozofiji, istoriji, društvu, itd.

Pozivamo studente i profesore da prisustvuju predavanju „Javna diplomatija i ekonomski rast Kine„, da pogledaju projekciju filma i posete izložbu.