Ugovor sa novim partnerskim univerzitetom u NR Kini

Institut Konfucije u Beogradu i Univerzitet u Beogradu potpisali su ugovor sa Univerzitetom za komunikacije NR Kine koji će naredne tri godine biti partnerska institucija Instituta Konfucije umesto dosadašnjeg Nanđing normal univerziteta. Univerzitet za komunikacije NR Kine učestvovaće u planiranju rada Instituta Konfucije u Beogradu, delegiraće zamenika direktora, koji će boraviti u Beogradu i aktivno raditi na osmišljavanju i realizaciji projekata, kao i stručne predavače iz različitih oblasti koje se tiču kineskog jezika i kulture.

Nadamo se da će u naredne tri godine Institut Konfucije u Beogradu nastaviti sa uspešnim radom, ali i proširiti i unaprediti svoje aktivnosti u plodonosnoj saradnji sa novim partnerom.

Ceremonija potpisivanja sporazuma

Ceremonija potpisivanja sporazuma

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije