Otvaranje kursa kineskog jezika u Matematičkoj gimnaziji u Beogradu

Institut Konfucije je 20. oktobra 2011. godine svečano otvorio odeljenje kineskog jezika u jednoj od elitnih srpskih srednjih škola  – Matematičkoj gimnaziji u Beogradu, s tim je i zvanično započeo saradnju s ovom institucijom. Tom prilikom Institut Konfucije je organizovao prigodnu izložbu posvećenu petogodišnjici osnivanja Instituta Konfucije. Matematičkoj gimnaziji su donirani udžbenici i nastavni materijal za učenje kineskog jezika „Učimo kineski sa radošću“, kao i knjige o kineskoj kulturi. Mogućnost fakultativnog učenja kineskog jezika izazvalo je veliko interesovanje učenika Matematičke gimnazije, prijavilo se čak 60 đaka.

Matematicka otvaranje odeljenja

Direktori Instituta Konfucije i Matematičke gimnazije

u Beogradu obraćaju se učenicima kineskog jezika

matematicka 2

Učenici i profesori na otvaranju kursa kineskog jezika

u Matematičkoj gimnaziji u Beogradu

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Počnite na vreme da se spremate za ispit i pratite naše objave da biste znali kada počinje prijava...
U 2020. godini Institut Konfucije u beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.