Otvaranje kursa kineskog jezika i taiđija u XIII beogradskoj gimnaziji

Tokom novembra nastavljena je druga godina uspešne saradnje Instituta Konfucije i XIII beogradske gimnazije. Povodom otvaranja kursa kineskog jezika i taiđija održana je svečanost 31. oktobra 2011. godine u XIII beogradskoj gimnaziji, uz prigodnu izložbu posvećenu petogodišnjici osnivanja Instituta Konfucije. Tom prilikom direktor Instituta Konfucije prof. dr Radosav Pušić održao je predavanje o kineskoj kultivaciji duha i tela, i kineskim borilačkim veštinama. Pored kursa taiđija, Institut Konfucije je nastavio sa promovisanjem kineskog jezika u XIII beogradskoj gimnaziji. Ove godine otvoreno je ukupno tri odeljenja kineskog jezika – dve grupe Početni I i Početni II, ukupno ima 80 polaznika.

XIII gimn1

Direktor XIII beogradske gimnazije, g. Bojan

Vučković se obraća prisutnim gostima

XIII gimn2

Đaci XIII beogradske gimnazije izvode

program na kineskom jeziku

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije