Održan seminar za nastavnike kineskog jezika u Republici Srbiji

29. i 30. septembra 2019. godine, Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa Ambasadom Narodne Republike Kine u Beogradu organizovao seminar za nastavnike kineskog jezika u Republici Srbiji, koji je održan u Beogradu i na Tari.

Seminar je održan u cilju daljeg razvoja i podizanja kvaliteta nastave kineskog jezika u R Srbiji, upoznavanja sa potrebama srpskih učenika i studenata na polju nastave kineskog jezika, edukacije i usavršavanja nastavnika kineskog jezika u osnovnim, srednjim školama i visokoškolskim ustanovama, razmene mišljenja i iskustava lokalnih nastavnika i kineskih lektora, razmatranja sadašnjih prilika i budućeg razvoja nastave kineskog jezika u R Srbiji, produbljivanja i uspostavljanja svestranije obrazovno-kulturne saradnje R Srbije i NR Kine.

Na seminaru su predstavljene sledeće tematske oblasti:

1. Metodika nastave kineskog jezika

2. Poteškoće u usvajanju gramatičkih jedinica kineskog jezika

3. Savremeni trendovi u nastavi i učenju kineskog jezika

4. Interkulturna kompetencija u nastavi kineskog jezika

5. Igre kao didaktički materijal u nastavi kineskog jezika

Po završetku prvog dana seminara, za učesnike je organizovan put na Taru, gde su u nešto opuštenijoj atmosferi mogli da podele utiske sa seminara.

Direktor Instituta Konfucije u Beogradu, prof. dr Radosav Pušić, i savetnik za obrazovanje pri Ambasadi NR Kine u Beogradu, prof. Juen Đigang (Yuan Jigang) svečano su otvorili seminar

Učesnici seminara za nastavnike kineskog jezika u R Srbiji

Na Tari je održan okrugli sto koji su svečano otvorili direktor IK u Beogradu, prof. dr Radosav Pušić, šef kancelarije IK u Beogradu, prof. Đin Sijaolei (Jin Xiaolei) i savetnik za obrazovanje pri Ambasadi NR Kine u Beogradu, prof. Juen Đigang (Yuan Jigang)

Institut Konfucije pri Filološkom fakultetu u Beogradu, u skladu sa merama koje je usvojila Vlada Republike Srbije u cilju sprečavanja širenja virusa Kovid-19, neće raditi od sutra, 16. marta 2020. godine, do prestanka važenja uvedenih mera. Nastava na kursevima Instituta će se u ovom periodu odvijati online.