Narodni muzej dodelio zahvalnicu Institutu Konfucije u Beogradu

10. maja 2019. godine, Narodni muzej u Beogradu svečano je obeležio 175. godišnjicu osnivanja otvaranjem izložbe „Petar Ubavkić – dela iz zbirke Narodnog muzeja“, kao i dodelom zahvalnica institucijama i pojedincima koji su svojim angažovanjem pomogli rad ovog muzeja. Ovom prilikom je i Institutu Konfucije u Beogradu uručena zahvalnica.

Institut Konfucije u Beogradu i Narodni Muzej su povodom prve međunarodne tematske izložbe Sva lica kulture. Slikarstvo i život učenjaka drevne Kine (januar 2019.) organizovali niz radionica preko kojih su građani imali priliku da se upoznaju sa kineskom kulturom. Direktoru Instituta Konfucije u Beogradu, prof. dr Radosavu Pušiću, uručena je zahvalnica u atrijumu renoviranog muzeja, gde je mnogobrojne goste iz kulturnog i javnog života pozdravila direktorka Bojana Borić Brešković, koja je i uručila zahvalnice.

Direktorka Narodnog muzeja Bojana Borić Brešković uručila je

zahvalnicu direktoru Instituta Konfucije u Beogradu , prof. dr Radosavu Pušiću

Institut Konfucije pri Filološkom fakultetu u Beogradu, u skladu sa merama koje je usvojila Vlada Republike Srbije u cilju sprečavanja širenja virusa Kovid-19, neće raditi od sutra, 16. marta 2020. godine, do prestanka važenja uvedenih mera. Nastava na kursevima Instituta će se u ovom periodu odvijati online.