Narodni muzej dodelio zahvalnicu Institutu Konfucije u Beogradu

10. maja 2019. godine, Narodni muzej u Beogradu svečano je obeležio 175. godišnjicu osnivanja otvaranjem izložbe „Petar Ubavkić – dela iz zbirke Narodnog muzeja“, kao i dodelom zahvalnica institucijama i pojedincima koji su svojim angažovanjem pomogli rad ovog muzeja. Ovom prilikom je i Institutu Konfucije u Beogradu uručena zahvalnica.

Institut Konfucije u Beogradu i Narodni Muzej su povodom prve međunarodne tematske izložbe Sva lica kulture. Slikarstvo i život učenjaka drevne Kine (januar 2019.) organizovali niz radionica preko kojih su građani imali priliku da se upoznaju sa kineskom kulturom. Direktoru Instituta Konfucije u Beogradu, prof. dr Radosavu Pušiću, uručena je zahvalnica u atrijumu renoviranog muzeja, gde je mnogobrojne goste iz kulturnog i javnog života pozdravila direktorka Bojana Borić Brešković, koja je i uručila zahvalnice.

Direktorka Narodnog muzeja Bojana Borić Brešković uručila je

zahvalnicu direktoru Instituta Konfucije u Beogradu , prof. dr Radosavu Pušiću

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Prijava se zatvara 5. novembra 2019.
U 2020. godini Institut Konfucije u Beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.