Manifestacija ,,Doživi Kinu na Vračaru“ održana u Božidarcu

14. decembra 2019. godine, Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa Centrom za obrazovanje i kulturu Božidarac organizovao celodnevnu promociju kineske kulture.

Posetioci su se preko radionica taiđi ćuena, kaligrafije, rezanog papira, pa sve do čajne ceremonije, upoznali sa raznim aspektima kineske kulture. Za posetioce koji su bili zainteresovani za učenje kineskog jezika, organizovan je i demo čas, na kom su naučili da se predstave na kineskom jeziku.

Manifestacija je zatvorena projekcijom igranog filma ,,Mit“, u kom glavnu ulogu tumači čuveni Džeki Čen.

Radionica taiđi ćuena

Radionica kaligrafije

Radionica rezanog papira

Čajna ceremonija

Institut Konfucije pri Filološkom fakultetu u Beogradu, u skladu sa merama koje je usvojila Vlada Republike Srbije u cilju sprečavanja širenja virusa Kovid-19, neće raditi od sutra, 16. marta 2020. godine, do prestanka važenja uvedenih mera. Nastava na kursevima Instituta će se u ovom periodu odvijati online.