Language café u Centru za obrazovanje i kulturu Božidarac – Institut Konfucije u Beogradu kao počasni gost

15. maja 2019. godine održan je Language café u Centru za obrazovanje i kulturu Božidarac. U pitanju je aktivnost na kojoj govornici raznih jezika imaju priliku da se upoznaju i proćaskaju sa ljudima koji uče iste jezike. Aktivnost se održava jednom mesečno, a specijalni gost za mesec maj bio je Institut Konfucije u Beogradu.

Pre početka samog Language café-a, lektorka iz Kine, Wang Yue, posetiocima je ispričala nekoliko osnovnih informacija o Kini, kineskoj kulturi, istoriji, filozofiji i jeziku. Kina kao domaćin ove aktivnosti privukla je veliki broj govornika kineskog jezika, koji su mahom polaznici kurseva pri Institutu Konfucije. Za učesnike Language café-a koji ne umeju da govore kineski jezik priređen je i jedan kraći demo čas, kako bi naučili par osnovnih fraza iz kineskog jezika.

Posetioci su se družili i ćaskali uz kineske slatkiše i čaj, a mnogi posetioci su ostali i nakon predviđenog vremena za završetak ove aktivnosti, što svedoči tome da su se lepo zabavili.

Uvodno predavanje o Kini, kineskoj kulturi, istoriji, filozofiji i jeziku

Posetioci su uz kineske slatkiše i čaj ćaskali na kineskom jeziku

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Počnite na vreme da se spremate za ispit i pratite naše objave da biste znali kada počinje prijava...
U 2020. godini Institut Konfucije u beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.