Kurs kineske kulture u junu 2017.

Slojevitost modernog kineskog društva se teško da smestiti u unapred osmišljene okvire. Novi vek ne znači samo nominarno „novu Kinu“, koja po, umetničkim kreacijama, arhitektonskim zdanjima, naučnim inovacijama i kulturi svakodnevnog života, realno to jeste. Za nju nije toliko presudno sleđenje modernih tokova, koliko obnavljanje klasične kineske kulturne matrice. Samo kroz tradicionalne vrednosti i sadržaje ona stiče svoj puni identitet i sa njima postaje prepoznatljiva svetu. U eri globalizacije bez tih korena ona bi izgubila ne samo privlačnost i zavodljivost drevne civilizacije, već i svoju dušu. Kurs Kina: kulturni kaleidoskop vodi direktor Instituta Konfucije, prof. dr Radosav Pušić. Predavanja se održavaju pondeljekom od 18:30 do 20:30 časova u Sali za sednice na prvom spratu Filološkog fakulteta. Obavezna je prijava za kurs na email adresu institutkonfucije@fil.bg.ac.rs, prijava traje do kraja aprila 2017. godine. Kurs je besplatan.

Raspored predavanja

5. jun 2017. u 18:30 č. Mistika brojeva u kineskoj kulturi

12. jun 2017. u 18:30 č. Spoznaja sebe: kineski put mudrosti

19. jun 2017. u 18:30 č. Uloga muzike u kineskoj filozofiji

26. jun 2017. u 18:30 č. Odnos tela i duše: kineska priča

Dobro došli!

U toku je UPIS!

Hajde da govorimo na kineskom!

I ove jeseni organizujemo kurseve kineskog jezika različitih nivoa: početni, srednji, viši, napredni, poslovni, prevođenje, kurs pisanja kineskih karaktera, zdravstveni ćigung, taiđi...

UPIS TRAJE DO KRAJA SEPTEMBRA!!! DOBRO DOŠLI!

Za više informacijja:
posetite sajt http://konfucije.fil.bg.ac.rs/wp/kursevi/ ili nas pozovite 011/3284595!