Institut Konfucije u Beogradu i ambasada NR Kine svečano obeležili godinu Svinje po lunarnom kalendaru

Institut Konfucije u Beogradu i ambasada NR Kine su 30. januara 2019. godine upriličili svečanu proslavu kineske Nove godine na Fakultetu dramskih umetnosti. Direktor Instituta Konfucije, prof. dr Radosav Pušić i ataše za kulturu ambasade NR Kine, gospodin Sju Hong, svečano su otvorili izložbu fotografija ,,Festival proleća”. Nakon otvaranja izložbe, gosti su mogli da uživaju u umetničkom programu koji je pripremio Institut Konfucije sa svojim saradnicima. Pošto Institut Konfucije u Beogradu ovom prilikom ulazi u trinaestu godinu postojanja, i prošao je ceo jedan zodijački ciklus, ovaj program je bio i tematski obojen. Iako po lunarnom kalendaru dočekujemo godinu Svinje, gosti programa su imali priliku da se upoznaju i sa ostalim znakovima kineskog zodijaka, koje su im na kineskom jeziku predstavili učenici osnovnih škola Laza Kostić i Jovan Ristić. Program je otvorio baletski nastup uz numeru Miomiris. Publika je uživala u pesmama i plesu, formama zdravstvenog ćigonga i tajhećuena, tajđićuena sa lepezama, izvođenju numere iz crtanog filma Mulan na klaviru i violini, a posebne simpatije prisutnih izvazvali su kineski učenici srpskog jezika koji su izveli kolo.

Ataše za kulturu ambasade NR Kine i direktor Instituta Konfucije u Beogradu su otvorili izložbu i umetnički program povodom proslave kineske Nove godine

Izložba ,,Festival proleća“

Baletski nastup uz numeru Miomiris je otvorio umetnički program proslave kineske Nove godine

Učenice Trinaeste beogradske gimnazije su izvele numeru iz crtanog filma Mulan na violini i klaviru

Polaznici kluba Wulong gongfu su izveli formu tajhećuena

Tajđićuen sa lepezama u izvođenju učenica Trinaeste beogradske gimnazije

Kineski studenti srpskog jezika izveli su kolo, i time izazvali simpatije publike

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Počnite na vreme da se spremate za ispit i pratite naše objave da biste znali kada počinje prijava...
U 2020. godini Institut Konfucije u beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.