Institut Konfucije gost festivala Dragulji Azije

Institut Konfucije u Beogradu je u subotu, 12. oktobra, po drugi put bio gost festivala Dragulji Azije, koji je održan u velikoj sali Dečjeg kulturnog centra.

Festival Dragulji Azije okuplja plesne trupe iz Beograda, zemlje i regiona, u cilju prezentacije njihovog rada na različitim plesnim stilovima svih kultura Azije. Publika ovogodišnjeg festivala je uživala u preko 20 plesova iz mnogih zemalja Azije kao što su Indonezija, Malezija, Koreja, Irak, Kina, Indija, Rusija i Japan.

Ove godine, predstavnice Instituta Konfucije u Beogradu su izvele numere Miomiris i Ples žada (koreografija pripremljena u saradnji sa balerinom Bonielom Anastasov).

Izvođenje numere Miomiris

Izvođenje numere Ples žada

Fotograf: Darko Manasić

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Prijava se zatvara 5. novembra 2019.
U 2020. godini Institut Konfucije u Beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.