Institut Konfucije u Beogradu počeo sa časovima kineskog jezika u Gimnaziji Smederevo

U petak, 26. decembra 2016. godine Institut Konfucije u Beogradu i predstavnici kompanije Hestil Srbija svečano su otvorili „Kinesku učionicu“ u Gimnaziji Smederevo.

Saradnja između Instituta Konfucije u Beogradu i Gimnazije Smederevo dogovorena je u septembru 2016. godine. Kineska kompanija Hestil donirala je opremu za učionicu u kojoj će se održavati nastava kineskog jezika. Institut Konfucije u Beogradu donirao je udžbenike, knjige i rečnike za gimnazijsku biblioteku. Učenici i nastavnici Gimnazije Smederevo imaće priliku da se još bolje upoznaju sa jezikom i kulturom veličanstvene Kine.

Generalni direktor kompanije Hestil Srbija veruje da će upoznavanje srpskih učenika sa kineskom kulturom i tradicijom predstavljati veliki značaj i za buduću saradnju dveju zemalja.

big_rectangle_dsc_0031

Direktor Instituta Konfucije u Beogradu predaje povelju o donaciji

direktoru Gimnazije Smederevo

Generalni direktor kompanije Hestil Srbija

Učenici sa lektorkom

Kancelarija Instituta Konfucije u Beogradu neće raditi od 30.12.2017. godine do 15.1.2018. godine zbog novogodišnjih i božićnih praznika.

Prvi radni dan posle praznika je ponedeljak, 15. januar 2018. godine.

Srećni novogodišnji i božićni praznici!
恭贺新禧!