Donacija Instituta Konfucije u Beogradu osnovnoj školi Vuk Karadžić

U sredu, 4. novembra 2015. godine direktor Instituta Konfucije, prof. Radosav Pušić zajedno sa kineskim lektorima uručio je direktoru O. Š. Vuk Karadžić poklone koje je Institut Konfucije u Beogradu pripremio za školu Vuk Karadžić i učenike kineskog jezika. Ovom prilikom škola je dobila projektor, nastavne materijale i knjige o Kini, kao i specifične kineske suvenire i predmete!

Direktor O. Š. Vuk Karadžić, Zlatko Grušanović, zahvalio se Institutu na poklonima i uspešnoj dvogodišnjoj saradnji! On se nada da će se saradnja Instituta Konfucije u Beogradu i O. Š. Vuk Karadžić ubuduće još više razvijati i pomoći širenju kineske kulture među osnovcima. Zahvaljujući dosadašnjoj uspešnoj saradnji Instituta i škole, u školi će od sledeće godine biti opremljen i uređen kabinet za učenje kineskog jezika, učenici će imati priliku da imaju svoju „kinesku učionicu“ u okviru O. Š. Vuk Karadžić.

Nakon uručenja poklona, kineski lektori su zajedno sa učenicima popričali na kineskom i oduševili se njihovim znanjem kineskog jezika i poznavanjem kineske kulture!

predavanje projektora

Direktor Instituta Konfucije u Beogradu uručuje projektor

direktoru O. Š. Vuk Karadžić

ucenici i lektori