Dan kineske poezije u Gerontološkom centru Beograd – Dom Voždovac

9. aprila 2019. godine, Dramska sekcija Doma Voždovac je za korisnike doma upriličila čitanje pesama kineskih autora. Institut Konfucije u Beogradu pomogao je u odabiru odgovarajućih pesama.

Nakon uvodne reči radnog terapeuta i pročitanog teksta o Kini i njenoj književnoj tradiciji, istoriji i kulturi, koji je pripremio korisnik doma, ujedno i inicijator ove manifestacije, članovi dramske sekcije čitali su pesme kineskih autora iz raznih perioda.

Dugim i toplim aplauzom pozdravljeni su ideja i nastup članova dramske sekcije i upućeni su pozdravi i iskrene želje za dobro zdravlje, sreću i prosperitet prijateljskom narodu Kine.

“学而不思则罔 ,思而不学则殆”

,,Učiti a ne misliti je iluzorno,
misliti a ne učiti je opasno."

孔子
Konfucije