Dan kineske poezije u Gerontološkom centru Beograd – Dom Voždovac

9. aprila 2019. godine, Dramska sekcija Doma Voždovac je za korisnike doma upriličila čitanje pesama kineskih autora. Institut Konfucije u Beogradu pomogao je u odabiru odgovarajućih pesama.

Nakon uvodne reči radnog terapeuta i pročitanog teksta o Kini i njenoj književnoj tradiciji, istoriji i kulturi, koji je pripremio korisnik doma, ujedno i inicijator ove manifestacije, članovi dramske sekcije čitali su pesme kineskih autora iz raznih perioda.

Dugim i toplim aplauzom pozdravljeni su ideja i nastup članova dramske sekcije i upućeni su pozdravi i iskrene želje za dobro zdravlje, sreću i prosperitet prijateljskom narodu Kine.

Ko zna dokle može,
bogat je.
Ko snažno stremi,
strastima se podaje.