Dan kineske poezije u Gerontološkom centru Beograd – Dom Voždovac

9. aprila 2019. godine, Dramska sekcija Doma Voždovac je za korisnike doma upriličila čitanje pesama kineskih autora. Institut Konfucije u Beogradu pomogao je u odabiru odgovarajućih pesama.

Nakon uvodne reči radnog terapeuta i pročitanog teksta o Kini i njenoj književnoj tradiciji, istoriji i kulturi, koji je pripremio korisnik doma, ujedno i inicijator ove manifestacije, članovi dramske sekcije čitali su pesme kineskih autora iz raznih perioda.

Dugim i toplim aplauzom pozdravljeni su ideja i nastup članova dramske sekcije i upućeni su pozdravi i iskrene želje za dobro zdravlje, sreću i prosperitet prijateljskom narodu Kine.

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Prijava se zatvara 5. novembra 2019.
U 2020. godini Institut Konfucije u Beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.