Otvaranje kursa kineskog jezika i taiđija u XIII beogradskoj gimnaziji

Tokom novembra nastavljena je druga godina uspešne saradnje Instituta Konfucije i XIII beogradske gimnazije. Povodom otvaranja kursa kineskog jezika i taiđija održana je svečanost 31. oktobra 2011. godine u XIII beogradskoj gimnaziji, uz prigodnu izložbu posvećenu petogodišnjici osnivanja Instituta Konfucije. Tom prilikom direktor Instituta Konfucije prof. dr Radosav Pušić održao je predavanje o kineskoj kultivaciji duha i tela, i kineskim borilačkim veštinama. Pored kursa taiđija, Institut Konfucije je nastavio sa promovisanjem kineskog jezika u XIII beogradskoj gimnaziji. Ove godine otvoreno je ukupno tri odeljenja kineskog jezika – dve grupe Početni I i Početni II, ukupno ima 80 polaznika.

XIII gimn1

Direktor XIII beogradske gimnazije, g. Bojan

Vučković se obraća prisutnim gostima

XIII gimn2