Onlajn izložba: 5000 godina stari arheološki ostaci drevne naseobine Lijangdžu

Lijangdžu – ime koje je deo istorije. Dok se skida prašina stara 5000 godina i iznova dokučuje nalazište koje je ujedno i kolevka rane civilizacije, pred očima nam se ukazuje razigranost vode, finoća žada i sav sjaj mudrosti rane civilizacije. Drevni grad Lijangdžu, koji pripada kineskoj provinciji Džeđijang, 2019. godine uvršten je na listu svetske baštine.

„Kraljevstvo na vodi – Onlajn tematska izložba Lijangdžu civilizacije“ sastoji se od četiri izložbene sale. Na sveobuhvatan način i kroz audio-vizuelnu umetnost prikazuje različite aspekte Lijangdžu kulture – kulturne karakteristike, strukturu kraljevskog grada i artefakte od žada. Ova onlajn izložba je putem napredne interaktivne tehnologije – kroz animaciju i video zapise, restaurirala kraljevski grad Lijangdžu.

Ovu tematsku izložbu pokrenula je Ambasada Narodne Republike Kine u Republici Srbijikako bi Vam prikazala civilizaciju kulture Lijangdžu, a možete je naćina zvaničnom WeChat nalogu i na početnoj stranici sajta Ambasade. Klikom na link ispod ili skeniranjem QR koda možete otvoriti izložbu i započeti svoje onlajn iskustvo.

Skenirajte QR kod sa poslednje slike, ili kopirajte link ka internet stranici da započnete svoj virtuelni obilazak: http://en.chinaculture.org/liangzhu/index.html

Ruševine drevnog grada

Muzej Lijangdžu iz ptičje perspektive

Muzej Lijangdžu iznutra

Prikaz života predaka

Kancelarija Instituta Konfucije, usled trenutne epidemiološke situacije, radi skraćeno: ponedeljkom, sredom i četvrtkom od 9.30 do 13.30 časova, a ostalim danima radimo onlajn.

Za sva pitanja možete pisati na naš mejl institutkonfucije@fil.bg.ac.rs,
a odgovor možete očekivati u najkraćem mogućem roku.

PRIJAVA ZA HSK I HSKK ISPITE OTVORENA JE DO 8. NOVEMBRA 2021!
PRIJAVITE SE!!!