Nastup učenika Instituta Konfucije u čast predsednika NR Kine

Nastup učenika Instituta Konfucije na svečanoj večeri u čast predsednika NR Kine Xi Jinpinga

Učenici Instituta Konfucije u Beogradu imali su čast da 16. juna 2016. godine prisustvuju svečanoj večeri koju je predsednik Srbije Tomislav Nikolić priredio u čast predsednika Narodne Republike Kine Sija Đinpinga i njegove supruge Peng Lijuan, u zgradi Predsedništva Srbije na Andrićevom vencu. Pored njegove supruge Dragice Nikolić, večeri su prisustvovale mnoge ugledne zvanice i gosti, a među njima i Lula Živojinović, supruga nedavno preminulog glumca Bate Živojinovića.

Svečanoj večeri prethodio je svečani doček, uz najviše državne i vojne počasti.

img_0348_27142069464_o                                                                           Doček predsednika NR Kine u zgradi Presedništva

Tokom svečane večere upriličen je kulturno-umetnički program. Oktet umetničkog ansambla Ministarstva Odbrane „Stanislav Binički“ izveo je muzičke bravure iz bogate srpske tradicije, kao i tradicionalne note prijateljske Kine; učenici etnomuzikološkog odseka muzičke škole „Mokranjac“ iz Beograda nastupili su na autentičnim instrumentima od kojih mnogi datiraju iz 12. veka; učenice Trinaeste beogradske gimnazije koje su polaznice Instituta Konfucije u Beogradu izvele su tradicionalni kineski ples „Prelepi ples kišobrana“, a kao solista ih je pratila Aleksandra Virovkić Sejdinović.

img_0723_27475935600_o                                                                            Nastup polaznika Insttituta Konfucije u Beogradu

img_0742_27475935800_o

img_0818_27475937700_o