Radionica taiđia u Centru za obrazovanje i kulturu Božidarac

Institut Konfucije u Beogradu i Centar za obrazovanje i kulturu Božidarac Vas pozivaju na radionicu taiđia, koja će biti održana u petak, 27. septembra u 19 časova u prostorijama Božidarca.  Ulaz je slobodan.

Taiđi je drevna kineska borilačka veština, čiji lagani i elegantni pokreti pokreću i uravnotežuju čovekovu unutrašnju energiju (ći), smatra se jednim od najdelotvornijih metoda za negovanje zdravlja tela i duha. Sistem vežbi taiđia je izvorno nastao kao borilačka veština u daoističkim i budističkim manastirima, tako da je on u sebi poneo i najdublje principe ovih učenja. Krajnji cilj vežbanja u taiđiju jeste dostizanje harmonije i sklada jina i janga, tela i duha.

Radionicu drži dr Nada M. Sekulić, učenica majstora Juen Siju Ganga (Yuan Xiu Gang). Inicirana je u 16. generaciju učenika San Feng škole pod daoističkim imenom Mao Ci Sung (Mao Zi Song). Na planini Vudang (Wudang) provela je više od godinu dana (2011, 2012, 2015) trenirajući taiđi ćuen (Tai Ji Quan), taihe ćuen (Tai He Quan), vu ćin si (Wu Qin Xi), đi ben ćuen (Ji Ben Quan), sjuen vu ćuen (Xuan Wu Quan), fu hu ćuen (Fu Hu Quan), tan lan (Tan Lan), bagua džang (Bagua Zhang) i Vudang kung fu formu zmije, kao i više kung fu formi sa oružjem, sabljom, mačem, kopljem i štapom (Xuan Gong Dao, Xuan Men Jian, Ba Xian Jian, Zi Wu Suo Huo Qiang, Ba Xian Gun). Mesec dana je provela u hramu Vu Long Gung (Wu Long Gong), u školi majstora Sjue Čao Džonga (Xue Chao Zhong) (www.wudangdao.com).

Nada Sekulić ima zvanične sertifikate Tradicionalne Vudang daoističke akademije unutrašnjeg kung fua, odnosno, škole majstora Juena, za podučavanje taiđia 28, đi ben ćuena i sjuen men đijena.

Ulaz je slobodan. Dobro došli!