Radionica rezanog papira u OŠ Sveti Sava u Nišu

Institut Konfucije u Beogradu je u saradnji sa OŠ Sveti Sava u Nišu 29. januara 2019. godine organizovao radionicu pravljenja kineskih rezbarija od papira za učenike od prvog do četvrtog razreda. Nastavnici Instituta Konfucije u Beogradu su za učenike najpre održali predavanje o umetnosti rezanja papira i njenom značaju u kineskoj kulturi, a potom su demonstrirali crtanje, sečenje i izradu rezbarija. Učenici su se nakon predavanja i samostalno oprobali u veštini rezanja papira.

Uz pomoć lektorke iz Kine, prof. Džao Huiju, učenici su rezanjem papira pravili oblike 春 chūn (proleće) i  城门楼 chéngménlóu (gradska vrata), koja su potom lepila na raznobojne papire.

Zbog velikog oduševljenja učenika i obostranog uživanja učenika i nastavnika, Institut Konfucije u Beogradu i OŠ Sveti Sava u Nišu planiraju organizovanje mnogobrojnih radionica iz kineske kulture u narednom periodu.

Učenici ponosno pokazuju svoje radove

Oblik 城门楼 chéngménlóu (gradska vrata) dobijen rezanjem papira

Učenici pokazuju izrezbaren oblik chūn    (proleće)

U TOKU JE UPIS!
HAJDE DA GOVORIMO NA KINESKOM!

I ovog proleća organizujemo kurseve kineskog jezika različitih nivoa:
početni, srednji, viši,
napredni, poslovni, prevođenje,
kurs pisanja kineskih karaktera,
taihequan,
zdravstveni ćigung...

UPIS TRAJE DO KRAJA FEBRUARA!!! DOBRO DOŠLI!