Proslava kineske Nove godine u galeriji O3on

Institut Konfucije uz podršku Ambasade NR Kine je tokom februara organizovao niz manifestacija povodom proslave kineske Nove godine 2015. Prva u nizu aktivnosti upriličena je 10. februara u galeriji O3on. Tom pilikom održano je predavanje „2015. godina–Godina ovce” i čajna ceremonija. Direktor Instituta Konfucije, prof. dr Radosav Pušić, govorio je o simbolizmu ovce u kineskoj kulturi, kineskom horoskopu, praznovanju kineske Nove godine.
Kineska Nova godina, poznata i kao „Praznik proleća”, najduži je i najznačajniji praznik u NR Kini. Više o godini ovce možete pročitati na: http://konfucije.fil.bg.ac.rs/2015-godina-godina-ovce/.
Nakon predavanje volonterke iz NR Kine upoznale su posetioce sa kineskom čajnom cermonijom. Predstavljeni su čajevi: tieguanyin, puer, longjing. Pored pokazivanja tehnike spremanja i služenja čaja, volonterke su govorile o tome zašto svakodnevno ispijanje čaja zauzima važno mesto u kulturi življenja Kineza. Svi posetioci imali su priliku da probaju neke od kineskih čajeva.

Predavanje „2015. godina–Godina ovce”

Čajna ceremonija