Proslava kineske Nove godine–godina Ovce 2015.

Institut Konfucije u Beogradu i Ambasada NR Kine su 14. februara 2015. godine upriličili svečanu proslavu kineske Nove godine na Fakultetu dramskih umetnosti. Direktor Instituta Konfucije, prof. dr Radosav Pušić i NJ. E. Ambasador NR Kine, g. Li Mančang svečano su otvorili izložbu fotografija „Zapisi o osnivanju NR Kine”. Ova izložba beleži navažnije događaje u poslednjih šezdeset godina kineske istorije. Nakon otvaranje izložbe prisutni su pozvani da uživaju u umetničkom programu, koji je pripremio Institut Konfucije sa svojim saradnicima. Hor učenika XIII beogradske gimnazije, Matematičke i Filološke gimnazije otvorio je ovaj bogat program. Publika je uživala u kineskim pesmama, plesovima, muzici kineskih instrumenata i demonstraciji zdravstvenog ćigonga. Najveće simpatije prisutnih izazvali su polaznici vrtića „Povratak prirodi”, koji su na kineskom jeziku otpevali pesmu „Ti si moja čokolada”, izveli priču „Deda i repa” i ispričali vic. Predstavnici Ambasade NR Kine su, na  oduševljenje posetilaca, izašli na scenu i otpevali nekoliko pesama na kineskom i  srpskom jeziku.

DSC_0077Izložba fotografija „ Zapisi o osnivanju NR Kine”

New Picture

Baletska škola „Lujo Davičo”, balet „Krcko Oraščić”, II čin, Kineska igra

New Picture (1)