Proslava Dana Instituta Konfucije u Karlovačkoj gimnaziji

U Karlovačkoj gimnaziji 19. septembra 2014. održana je priredba učenika povodom svetskog dana Instituta Konfucije. Direktorka gimnazije pozdravila je učenike, profesore i goste; zahvalila se Institutu Konfucije u Beogradu i izrazila uverenje da će saradnja gimnazije i Instituta u budućnosti biti obogaćena novim sadržajima. Tom prilikom premijerno je prikazan dokumentarni film o radu Instituta Konfucije u Beogradu. Sintia Šudicki učenica četvrte godine koja je učestvovala na takmičenju Instituta Konfucije u Beogradu „Znanjem do Kine“ održala je prezentaciju o svojim utiscima sa putovanja u Peking. Na kraju programa su učenici kineskog jezika Karlovačke Gimnazije zajedno sa lektorkama Instituta Konfucije u Beogradu ispisivali kinesku kaligrafiju.

DSC_0027     Lektorke Instituta Konfucije u Beogradu u svečanoj sali Karlovačke gimnazije

Sintia Šudicki, prezentacija o Kini

Lektorka Instituta Konfucije u Beogradu objašnjava kako se drži četkica pri