Predavanje u Biblioteci grada Beograda – Putopis iz Kine

Institut Konfucije u Beogradu i Biblioteka grada Beograda Vas pozivaju na predavanje pod nazivom ,,Putopis iz Kine“, koje će biti održano 23. septembra u 19 časova u Biblioteci grada Beograda.

Institut Konfucije u Beogradu svake godine svojim polaznicima pruža priliku da se što bolje upoznaju sa kineskim jezikom i kulturom. Polaznici Instituta Konfucije, već godinama unazad, tokom leta borave u Kini, gde mogu da pokažu i iskoriste sve što su naučili na časovima kineskog jezika.
Ove godine, pored Pekinga, polaznici su posetili i drevnu prestonicu Si‘an i čuvene vojnike od terakote, vežbali kung fu sa monasima hrama Šaolin, itd. Ovogodišnje putovanje im je, pored novih saznanja o jeziku i kulturi Kine, omogućilo da se i sami uvere u lepote i gostoljubivost ove daleke zemlje koja postaje svetska super sila. Utiske sa ovogodišnjeg putovanja i doživljaje iz Kine preneće Ivan Bogosavljević.

Ulaz je slobodan. Dobro došli!