Predavanje u Biblioteci grada Beograda – Putopis iz Kine

Institut Konfucije je 23. septembra u prostorijama Biblioteke grada Beograda organizovao predavanje pod nazivom ,,Putopis iz Kine“. Predavanje je držao Ivan Bogosavljević, polaznik Instituta Konfucije u Beogradu, i učesnik Letnjeg kampa u Kini za 2019. godinu.

Institut Konfucije u Beogradu u saradnji sa Fakultetom za medije i komunikacije u Pekingu, svako leto za svoje polaznike organizuje letnji kamp u Pekingu. Predavač je posetiocima predstavio program ovogodišnjeg letnjeg kampa, i ispričao nešto više o mestima koje su obišli tokom boravka u Kini, a osim Pekinga, to su bili i hram Šaolin, drevna prestonica Sijan i čuveni vojnici od terakote, kao i mnoga druga mesta.

Osim obilazaka, predavač je posetiocima predstavio i kurs kineskog jezika koji je za učesnike letnjeg kampa organizovao Fakultet za medije i komunikacije u Pekingu, te je pozvao posetioce da se oprobaju u učenju kineskog jezika, i da posete Kinu.