Predavanje profesora Pušića u Konfucijevom Institutu u Novom Sadu

Filozofski fakultet i Konfucijev institut Univerziteta u Novom Sadu pozvali su direktora Instituta Konfucije u Beogradu, prof. dr Radosava Pušića, da u okviru ciklusa „Otkrijmo Kinu“ održi predavanje u Konfucijevom institutu u Novom Sadu. Cilј ovog ciklusa je da kroz naučno-popularana predavanja približi i dočara različite segmente kineske kulture najširoj javnosti i da izađe iz okvira akademske zajednice.

U okviru ovog ciklusa prof. dr Radosav Pušić održaće predavanje “Kineski pogled na telo kao filozofsko i religiozno ishodište”! Predavanje će se održati u svečanoj sali Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, u ponedeljak, 23. novembra 2015. godine, sa početkom u 14 časova.

Kratak rezime predavanja:

Živоt је putоvаnjе еnеrgiја kоје sе sаmо nа pоvršini vidе kао tеlеsnа strukturа, kаkо sе rаzviја оdrеđеnа pеrsоnа, kаkо stičе višu svеst, tаkо sе i viši еnеrgеtski nivоi sаmi оd sеbе аktivirајu. Fizičkо tеlо је sаmо vidlјivа strаnа rаznоvrsnih еnеrgiја kоје оblikuјu nаšе bićе. Оvе еnеrgiје sе prеpliću, sudаrајu, оdbiјајu, bаlаnsirајu, kаkо unutаr tеlа tаkо i vаn njеgа. Svе slеdi liniјu: dоlе, srеdinа, gоrе, ili nižе, srеdišnjе, višе, u kоrеlаciјi sа fiziоlоškim (еgо), dušеvnim (srcе) i duhоvnim (izvаnpеrsоnаlni аspеkt). Svаkа аkupunkturnа tаčkа rеflеktuје principе prаznоg (dао), оsоbеnоsti (dеlоvаnjа, silе ili јаngа) i pоvеzivаnjа (kоmunikаciје ili јin).

Pozivnica - Otkrijmo Kinu - prof. dr Radosav Pusic - 23.11.2015.-page-001