Letnji kamp i kurs kineskog jezika u Pekingu, jul/avgust 2015. godine

Institut Konfucije u Beogradu je u maju 2015. godine organizovao četvrto po redu takmičenje za učenike srednjih škola „Znanjem do Kine“, kako bi odabrao deset najboljih kandidata koji će učestvovati na letnjem kampu u Pekingu.Desetodnevni letnji kamp na kome su učestvovali srednjoškolci iz 20 zemalja celog sveta je održan od 13. do 23. jula 2015. godine.

Obilasci koji su organizovani tokom kampa su uključili prelepe znamenitosti poput Trga Tijenanmena, Zabranjenog grada, Kineskog zida, glavne ulice Vangfuđing, Hutonga (poznatih pekinških ulica), Olimpijskog parka, Stare letnje palate, Kuće čaja „Jisin“, Muzej grada Pekinga, Svilene pijace i drugo. Učesnici kampa su takođe  imali priliku da posete i  više kineskih škola i univerziteta i upoznaju se sa načinom i uslovima školovanja u Kini.

Učenici Instituta Konfcuije u Beogradu na međunarodnom

letnjem kampu u Pekingu

Tokom večernjih sati, svim učesnicima bile su dostupne razne kulturne aktivnosti u kojima su svi mogli da se dodatno upoznaju sa običajima i igrama u Kini i da se druže i steknu trajna prijateljstva.

Radionica kaligrafije, Letnji kamp

Poseta „Staroj letnjoj palati“

Nezaobilazni deo ovog boravka bile su i Ceremonije dobrodošlice i Otvaranja i Zatvaranja letnjeg kampa kao i  Završni Međunarodni Karneval Prijateljstva.

Kroz ovu aktivnost deca iz Srbije su imala priliku da se upoznaju sa NR Kinom i njenom kulturom i prodube svoje interesovanje za kineski jezik i kulturu.

Završni međunarodni karneval prijateljstva

Letnji kurs kineskog jezika je održan na Univerzitetu za medije i komunikacije  u Pekingu u periodu od 23. jula do 18. avgusta 2015. godine, s tim što su  predavanja trajala od 24. jula do 7. avgusta. Ukupno 20 polaznika Instituta Konfucije u Beogradu je učestvovalo u letnjem kursu kineskog jezika. Polaznici su na osnovu nivoa poznavanja kineskog jezika podeljeni u dve grupe – početni i srednji nivo. Svi su na osnovu svog nivoa znanja imali priliku da polažu i ispit HSK.

Polaznici Instituta Konfucije u Beogradu na

Univerzitetu za medije i komunikacije u Pekingu

Polaznici na ispitu HSK

Univerzitet za medije i komunikacije je polaznicima organizovao i izlete na neke od najpoznatijih lokacija u Pekingu, tako da su imali priliku da posete Zabranjeni grad,  Olimpijski stadion, Muzej grada Pekinga, Kineski zid, Letnju palatu, kao i hutong Nanluogusijang.

Period od 7. do 18 avgusta je bio namenjen za slobodne aktivnosti, i u tom periodu su polaznici nastavili sa obilaskom Pekinga. Neka od mesta koja su posetili su Nacionalni muzej, Konfucijev hram, park Beihaji, Mirisne brežuljke, Muzej nauke i tehnologije, trg Tijenanmen, park Đingšan, Lama hram, Nebeski hram, ulice Vangfuđing i Ćijenmen, kao i Zološki vrt.

Učesnici letnjeg kampa i kursa kineskog jezika su oduševljeni boravkom u ovoj predivnoj zemlji i nadaju se da će svi nastaviti da neguju prijateljstva koja su tamo trajno stekli.