„Kina na vrhu jezika“ – pravljenje kineskih jiaozi

23. aprila 2016. godine Institut Konfucije u Beogradu je u kineskom restoranu organizovao aktivnost „pravljenje kineskih raviola“, tzv. jiaozi. Okupili su se nastavnici i srednjoškolci koji uče kineski jezik, učenici Trinaeste beogradske gimnazije i Filološke gimnazije u Beogradu.

Nastavnici su najpre objasnili učenicima simboliku i način pripreme „jiaozi“. Svi zajedno su se okušali u razvijanju testa, filovanju i konačno probanju ovog specijaliteta. Mnogi učenici su prvi put imali priliku da prave kinesku hranu i da je probaju, kao i da se koriste kineskim štapićima! Učenici su bili veoma raspoloženi i uživali su u ukusima kineske kuhinje!

DSC_0025Prezentacija pravljenja jiaozi

Učenici pažljivo slušaju priče o pripremi jiaozi

Čije jiaozi su najbolje ispale?

U toku je UPIS!

Hajde da govorimo na kineskom!

I ove jeseni organizujemo kurseve kineskog jezika različitih nivoa: početni, srednji, viši, napredni, poslovni, prevođenje, kurs pisanja kineskih karaktera, zdravstveni ćigung, taiđi...

UPIS TRAJE DO KRAJA SEPTEMBRA!!! DOBRO DOŠLI!

Za više informacijja:
posetite sajt http://konfucije.fil.bg.ac.rs/wp/kursevi/ ili nas pozovite 011/3284595!