„Kina na vrhu jezika“ – pravljenje kineskih jiaozi

23. aprila 2016. godine Institut Konfucije u Beogradu je u kineskom restoranu organizovao aktivnost „pravljenje kineskih raviola“, tzv. jiaozi. Okupili su se nastavnici i srednjoškolci koji uče kineski jezik, učenici Trinaeste beogradske gimnazije i Filološke gimnazije u Beogradu.

Nastavnici su najpre objasnili učenicima simboliku i način pripreme „jiaozi“. Svi zajedno su se okušali u razvijanju testa, filovanju i konačno probanju ovog specijaliteta. Mnogi učenici su prvi put imali priliku da prave kinesku hranu i da je probaju, kao i da se koriste kineskim štapićima! Učenici su bili veoma raspoloženi i uživali su u ukusima kineske kuhinje!

DSC_0025Prezentacija pravljenja jiaozi

Učenici pažljivo slušaju priče o pripremi jiaozi

Čije jiaozi su najbolje ispale?

Kancelarija Instituta Konfucije u Beogradu neće raditi od 30.12.2017. godine do 15.1.2018. godine zbog novogodišnjih i božićnih praznika.

Prvi radni dan posle praznika je ponedeljak, 15. januar 2018. godine.

Srećni novogodišnji i božićni praznici!
恭贺新禧!