Izložba fotografija povodom Dana republike NR Kine

Institut Konfucije u Beogradu i Kulturni centar Zrenjanina su u zajedničkoj saradnji, povodom šezdeset četvrte godišnjice od osnivanja Narodne Republike Kine, upriličili izložbu fotografija Kina nekad i sad: gradovi, mesta, ljudi. Izložba fotografija je otvorena 3. oktobra 2013. godine u Kulturnom centru Zrenjanina. Svečanoj ceremoniji otvaranja izložbe prisustvovali su Savetnik za kulturu Ambasade NR Kine u Srbiji, gospodin Sju Hung i Savetnik g-đa Li Juđe, direktor Instituta Konfucije, prof Pušić, profesori i volonteri Instituta, predstavnici Kulturnog centra Zrenjanina, i svi ljubitelji kineske kulture. Ovaj događaj je privukao pažnju lokalnih novinskih kuća iz Zrenjanina, veliki broj pisanih i tv medija objavio je vest o ovoj izložbi.

Savetnik za kulturu Ambasade NR Kine se tokom svečanog otvaranja izložbe obratio prisutnim gostima, pohvalio rad Instituta, i zahvalio se građanima Zrenjanina i predstavnicima Kulturnog centra Zrenjanin na pokazanom interesovanju i ljubavi koju gaje prema kineskoj kulturi. Direktor Instituta Konfucije, prof. Pušić, je takođe tokom ceremonije otvaranja održao govor i upoznao prisutne sa sadržajem izložbe. Postavljeno je preko 70 fotografija koje prikazuju promene kineskog društva nakon otvaranja i reforme, koje su bile prisutne u svim slojevima društva. Na fotografijama su predstavljeni Peking, Šangaj, Hong Kong, Dalijen i drugi gradovi. Izložba vrlo jasno prikazuje detalje iz kineskog svakodnevnog načina života.

Nakon otvaranja izložbe, prof. Pušić je održao predavanje Moderna Kina njena tradicija, u kome je govorio o modernoj Kini u kojoj se prepliću njena bogata tradicija, kultura, filozofija, istorija, religija i drugi važni uticaji. Nakon predavanja, posetioci su postavljali pitanja, pokazujući da se na taj način vrlo interesuju za modernu Kinu.

Kroz ovu izložbu, javnost Srbije je imala priliku da uvidi stvarne promene u kineskom društvu i kineskoj istoriji, da se bolje upozna sa Kinom i njenom kulturom. Izložba će biti otvorena dve nedelje. Ulaz je slobodan.

izlozba Dan republike Zrenjanin

Izložba povodom šezdeset četvrte godišnjice od osnivanja NR Kine