Firma „Kineska železnica“ zapošljava prevodioce

„Kineska železnica“ je veliko preduzeće koje podržava Kineski Državni Savet, kojim upravlja centralna vlada sa registrovanim kapitalom od 132,8 milijardi evra. Zadužena je za upravljanje i komandovanje putničkim i teretnim železničkim saobraćajem Narodne Republike Kine. Kompanija „Kineska železnica“ je odgovorna za železničke investicione planove i predlaganje ideja za izgradnju kineske železničke mreže, kao i za pripremni rad građevinskih projekata i upravljanje projektima izgradnje. Takođe, zadužena je za međunarodnu razmenu i saradnju.

“Kineska železnica” poseduje najveću železničku mrežu brzih pruga na svetu. Krajem 2016. godine kilometraža brze pruge u Kini bila je duža od 22.000 km, i obuhvatala je 60% sveukupne kilometraže brzih pruga na svetu, što znači da je prva na svetu po broju kilometara brze pruge. Svakog dana pod vođstvom “Kineske železnice” saobraća preko 9000 putničkih vozova i 20.000 teretnih vozova.
Brza pruga Peking – Šangaj: dugačka 1318km, projektovana brzina 350km/h, najveća brzina 486km/h.
Brza pruga Peking – Guangdžou: najduža brza pruga na svetu 2298km.
Brza pruga oko ostrva Hainan: Prva brza pruga na svetu u tropskom predelu.

Raspisuje konkurs za prevodioce:

1. Prevodioce sa iskustvom prevođenja u oblasti građevine, prevođenja pismenih dokumenata i usmenog prevođenja na sastancima; koji poseduju sposobnost dobre komunikacije i preuzimanje inicijative. Kompanija nudi konkurentne uslove i platu.

2. Prevodioce sa radnim iskustvom bez zahteva u oblasti prevođenja, koji poseduju sposobnost dobre komunikacije i preuzimanje inicijative. Kompanija nudi konkurentne uslove i platu.

3. Prevodioce praktikante
Prevodioci koji su tek diplomirali ili su još uvek u toku školovanja, preuzimaju inicijativu, spremni za učenje i komunikaciju.

Kontakt osoba: Wei Qiang
E-mail: weiqiang@cric.rs

Istinite reči nisu lepe,
lepe reči nisu istinite.
Dobri se ne spore,
raspravi vični nisu dobri.
Znalci nisu sveznalice,
sveznalice nisu znalci.
Mudrac ne zadržava ništa,
ljudima daje da više imaju,
što više daje to je bogatiji.
Dao neba
korist donosi i ne povređuje;
dao mudraca
iako delatan, ne sukobljava se.

Lao Ce