Firma „Kineska železnica“ zapošljava prevodioce

„Kineska železnica“ je veliko preduzeće koje podržava Kineski Državni Savet, kojim upravlja centralna vlada sa registrovanim kapitalom od 132,8 milijardi evra. Zadužena je za upravljanje i komandovanje putničkim i teretnim železničkim saobraćajem Narodne Republike Kine. Kompanija „Kineska železnica“ je odgovorna za železničke investicione planove i predlaganje ideja za izgradnju kineske železničke mreže, kao i za pripremni rad građevinskih projekata i upravljanje projektima izgradnje. Takođe, zadužena je za međunarodnu razmenu i saradnju.

“Kineska železnica” poseduje najveću železničku mrežu brzih pruga na svetu. Krajem 2016. godine kilometraža brze pruge u Kini bila je duža od 22.000 km, i obuhvatala je 60% sveukupne kilometraže brzih pruga na svetu, što znači da je prva na svetu po broju kilometara brze pruge. Svakog dana pod vođstvom “Kineske železnice” saobraća preko 9000 putničkih vozova i 20.000 teretnih vozova.
Brza pruga Peking – Šangaj: dugačka 1318km, projektovana brzina 350km/h, najveća brzina 486km/h.
Brza pruga Peking – Guangdžou: najduža brza pruga na svetu 2298km.
Brza pruga oko ostrva Hainan: Prva brza pruga na svetu u tropskom predelu.

Raspisuje konkurs za prevodioce:

1. Prevodioce sa iskustvom prevođenja u oblasti građevine, prevođenja pismenih dokumenata i usmenog prevođenja na sastancima; koji poseduju sposobnost dobre komunikacije i preuzimanje inicijative. Kompanija nudi konkurentne uslove i platu.

2. Prevodioce sa radnim iskustvom bez zahteva u oblasti prevođenja, koji poseduju sposobnost dobre komunikacije i preuzimanje inicijative. Kompanija nudi konkurentne uslove i platu.

3. Prevodioce praktikante
Prevodioci koji su tek diplomirali ili su još uvek u toku školovanja, preuzimaju inicijativu, spremni za učenje i komunikaciju.

Kontakt osoba: Wei Qiang
E-mail: weiqiang@cric.rs