FINALI SLOGA U KINESKOM FONETSKOM JEZIKU (韵母)

Prosti finali a
ueng
ong
iong

Napomena: Samoglasnik ispisan u boldu treba da se izgovori sa naglaskom, tj. izgovara se duže i snažnije u odnosu na drugi (druge) samoglasnik(e) u dvoglasniku ili troglasniku.

Inicijali i finali formiraju oko 400 osnovnih slogova, koji se, u kombinaciji sa četiri tona (i neutralnim tonom) izgovoraju, i čine skup kineskih slogova. Najveći deo njih je homofoni (tj. različito se piše, a jednako izgovara), kojima se beleži oko 50000 ideograma. Stoga se identitet sloga semantički u velikoj meri oslanja na ideogram kojim se zapisuje.

Kancelarija Instituta Konfucije u Beogradu neće raditi od 30.12.2017. godine do 15.1.2018. godine zbog novogodišnjih i božićnih praznika.

Prvi radni dan posle praznika je ponedeljak, 15. januar 2018. godine.

Srećni novogodišnji i božićni praznici!
恭贺新禧!