Dvomesečni kurs kineskog jezika u KC Smederevo

Institut Konfucije u Beogradu i Centar za kulturu Smederevo
Vas pozivaju da se prijavite na besplatan dvomesečni kurs KINESKOG JEZIKA za odrasle.

Formular za prijavu preuzeti sa http://konfucije.fil.bg.ac.rs/wp/kursevi-2/, popuniti i poslati putem imejla na markocvetkovic.sdkultura@gmail.com

Kurs počinje 4. aprila, nastava će se održavati četvrtkom od 19:00 do 20:30 časova u prostorijama Centra za kulturu Smederevo, Karađorđeva 5-7. Upis traje do 29. marta 2019. godine.

Kinesko pismo ima istoriju dugu preko 5000 godina, a kineski je jedan od najstarijih „živih” jezika, koji govori svaka peta osoba na svetu. Kineski karakteri su slikoviti prikaz sveta koji nas okružuje i odraz su istočne filozofije i mudrosti. Institut Konfucije u Beogradu prvi put za građane Smedereva organizuje kurs kineskog jezika, na kome će polaznici savladati svakodnevne izraze, osnove pisanja kineskih karaktera i bliže se upoznati sa kineskom kulturom, običajima i umetnošću.

Dobro došli!

Ko zna dokle može,
bogat je.
Ko snažno stremi,